ksiazki_www3

KSIĄŻKI W DRODZE

to projekt realizowany na Targu na Zielonym we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i gliwicką kooperatywą spożywczą Tomata, którym chcemy pokazywać, że czytanie jest fascynujące, a książki to najlepsi życiowi towarzysze. I niekoniecznie muszą być nowe – wysyłajmy przeczytane książki w drogę, krzyżujmy z nimi swoje ścieżki, wymieniajmy, udostępniajmy, znajdujmy, a przede wszystkim – CZYTAJMY.

www_ksiazki4

WYMIANY KSIĄŻKOWE

Nie kupuj nowych książek – wymień na inne! Raz w miesiącu na Targu na Zielonym w towarzystwie Miejskiej Biblioteki Publicznej możesz dokonać odświeżenia swoich księgozbiorów, w duchu EKO i ZERO WASTE. Przynieś przeczytane książki, z którymi nie łączy Cię wyjątkowa emocjonalna nić i wymień na inne, fascynujące lektury. Zatem – komu w drogę, temu książki!

ksiazki_www

REGAŁ BOOKCROSSINGOWY

który stanie na Targu na Zielonym. Możesz z niego zabrać książkę, przeczytać ją na miejscu z kubkiem wyśmienitej kawy w ręku lub zaszyć się z nią domowym zaciszu. A po skończeniu – podać dalej, zostawiając na targowej lub innej półce bookrossingowej. Dzięki takim miejscom świat staje się jedną wielką biblioteką, po której krążą uwolnione książki.

ksiazki_www1

WARSZTATY PAPIERNICZO-DRUKARSKIE

na których poznamy metody czerpania papieru, druku na tradycyjnej prasie drukarskiej, zbudowanej na wzór prasy Gutenberga oraz techniki graficzne – linoryt, monotypię i transfer nitro na tkaninę. Z ich pomocą wykonamy ekslibrysy, zakładki do książek i torby z nadrukiem książkowym.  Dzięki dofinansowaniu projektu z budżetu Miasta Gliwice udział w warsztatach bezpłatny.

ksiazki_www2
DO KOLEJNEGO SPOTKANIA POZOSTAŁO
  • 00 dni
  • 00 godzin
  • 00 minut
  • 00 sekund

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

  26 maja 23 czerwca 21 lipca 18 sierpnia 1 września
Godziny 9:00 – 12:00 9:00 – 12:00 9:00 – 12:00 9:00 – 12:00 9:00 – 12:00
Wymiana książkowa Wymiana książkowa Wymiana książkowa Wymiana książkowa Wymiana książkowa
Warsztaty czerpania papieru Druk z wykorzystaniem tradycyjnej prasy drukarskiej Monotypia – tworzymy zakładki do książek Linoryt – tworzymy ekslibrysy Transfer nitro – tworzymy torby z nadrukiem

TARG NA ZIELONYM, UL. DUBOIS 22, 44-100 GLIWICE 

Napisz do nas