TARG NA ZIELONYM

wyjątkowa przestrzeń, w której realizujemy ideę sprawiedliwego handlu,
budując bezpośrednie relacje
między lokalnymi producentami zdrowej żywności i konsumentami

MIEJSCE

Gliwicki Targ na Zielonym odbywa się w zabytkowej 150-letniej Hali Modeli, należącej do Gliwickich Zakładów Urządzeń Technicznych, w której powstawały i stały modele najważniejszych pomników w kraju.  Adres: ul. Wincentego Pola 9 (budynek obok Narodowego Funduszu Zdrowia), www.halamodeli.pl

Hala Modeli GZUT

CZAS

Targ na Zielonym odbywa się w każdą sobotę w godz. 8.00 – 12.00. Serdecznie zapraszamy!

foto_hala_www

NATURALNIE

Na targ zapraszamy niewielkich producentów żywności ekologicznej i wytwarzanej metodami tradycyjnymi. Nie wszyscy nasi dostawcy posiadają certyfikaty ekologiczne, ale każdy z nich przykłada najwyższą wagę do jakości swoich produktów – są one rezultatem ich ciężkiej pracy i prawdziwej pasji.

foto_press_targ2

LOKALNIE

Jedną z istotniejszych cech targu jest lokalność – w przeważającej większości dostawcy przyjeżdżają z miejscowości oddalonych nie więcej niż 150 km od Gliwic. Duża część rolników z certyfikowanych gospodarstw pochodzi z Opolszczyzny – ubolewamy, ale Śląsk nie jest ekologicznym zagłębiem…

18405259_674915342702630_1728454035_o

BEZPOŚREDNIO

Na targu konsumenci żywności stają twarzą w twarz z jej producentami. Kupują twaróg od pani Bogusi, chleb od pana Bogdana, warzywa od pani Teresy. Mają świadomość co, gdzie i w jaki sposób zostało wyprodukowane. Wiedzą, że ich pieniądze wspierają rozwój małych, rodzinnych gospodarstw, a nie wielkich międzynarodowych sieci handlowych.

targ15

AKTYWNIE

Targ na Zielonym jest nie tylko przestrzenią dla uczciwej wymiany handlowej. To miejsce, w którym wymieniamy się książkami, wspólnie sadzimy rośliny, robimy przetwory, muzykujemy, majsterkujemy, wzajemnie się edukujemy i pomagamy innym. Zazwyczaj towarzyszy nam liczna gromadka dzieci i aromat wyśmienitej kawy.

targ-na-zielonym-kogo-kopi-warzywa-okopowe-projektu-rodzinka-na-zielonym-16
Napisz do nas